Podnośniki koszowe – zastosowanie w branży filmowej

Podnośniki koszowe to urządzenia niezwykle uniwersalne stosowane w wielu branżach. Jednak mało kto wie, że bardzo często wykorzystywane są również na planie filmowym. Podczas tworzenia filmów zdarza się tak, że scenariusz przewiduje sceny kręcone z różnych perspektyw niektóre muszą być nawet kręcone z pewnej wysokości. Dla operatora kamery jest to bowiem spore wyzwanie, ale jak najbardziej możliwe właśnie dzięki zastosowaniu podnośnika koszowego.

Praca z podnośnikiem koszowym

Jak już wspomnieliśmy plan filmowy, by mógł być dobrze przygotowany niezbędni są oczywiście aktorzy jak również cała obsługa, scenografia oraz operator. Część prac podczas wymaga jednak wykorzystania specjalistycznego sprzętu, który jest w stanie usprawnić wiele prac. Te z kolei powinny być wykonywane z zachowaniem wszelkiego bezpieczeństwa.

Jaki udział zatem mają podnośniki podczas produkcji filmu?

-Przydatne są do tworzenia scenografii (montażu elementów, które docelowo mają znaleźć się na pewnej wysokości, mowa tutaj o elementach scenografii. Podnośnik koszowy przydaje się również do demontażu części scenografii.

-Do poprawy jakości ujęć szczególnie tych, które mają być kręcone z góry, podnośnik koszowy może też mieć udział w sytuacji kiedy aktor będzie musiał znaleźć się na jakiejś wysokości.

-Usprawnienie doświetlenia planu filmowego może się tak zdarzyć że scenografia w niektórych miejscach będzie miała mało światła, skutecznym rozwiązaniem będzie ustawienie oświetlenia na pewnej wysokości. Pomocne zatem będzie zastosowanie podnośnika koszowego.

Skorzystanie z wynajmu podnośnika

Jeśli podczas produkcji filmowej zajdzie potrzeba wykorzystania podnośnika koszowego można skorzystać z opcji wynajmu. Firmy oferującej tego rodzaju usługi nie będziemy musieli długo szukać. Bowiem w każdym mieście w Polsce znajdziemy taką która ma w ofercie wynajem podnośników koszowych, zwyżek i różnego rodzaju podestów, jedną z nich jest ROJ RUDOLF. Wchodząc na stronę https://uslugi-dzwig.pl/ wystarczy, że określimy jaki typ zwyżki potrzebujemy z jaką wysokością wysięgu i gabarytem kosza. Dodatkową usługą z której można skorzystać jest opcja wynajęcia profesjonalnego operatora z uprawnieniami. Wtedy też otrzymamy pełen zakres usługi wynajem podnośnika i kogoś kto zajmie się jego profesjonalną obsługą.

 

Next Post

Zamienne czy oryginalne części do silników deutz

wt. lip 19 , 2022
Silniki deutz są niezwykle popularne. Wszystko dzięki renomie jaka firma Deutz A.G, wypracowała przez lata tworząc wizerunek silnej i niezawodnej marki. Popularność ta sprawiła, ze obecnie w wieku maszynach budowlanych, rolniczych, drogowych i innych przeznaczonych do trudnych warunków pracy, stosuje się silniki Deutz. Jeżeli jesteś właścicielem maszyny wyposażonej w tenże […]

Może też Cię zainteresować