Dobrze zorganizowany transport chłodniczy

Transport chłodniczy to nic innego jak usługa, która umożliwia dostarczenie produktów z zachowaniem ich wymaganej temperatury.  Mówiąc o transporcie chłodniczym najczęściej pojawia się skojarzenie związane transportem żywności czy innych produktów spożywczych, które wymagają niskiej temperatury. W praktyce większość produktów wymaga specjalnego traktowania choć na co dzień nie zdajemy sobie z tego sprawy. W końcu to w jakich warunkach będą przechowywane będzie miało realny wpływ na jakość produktu a nawet jego smak i jakość i działanie (jeśli np. chodzi o przewóz leków).

transport w temeperaturze kontrolowanej

Jak wygląda transport chłodniczy?

Transport chłodniczy wiąże się przede wszystkim z dobrą organizacją przechowywaniem i monitorowaniem warunków przechowywania, środkami transportu. Zgodnie z zaleceniami producenta, po to aby chronić trwałość produktów. Firma zajmująca się transportem w temperaturze kontrolowanej nie może dopuścić do tego by przewożone towary były np. rozmrożone. Jest to niedopuszczalne i w tym przypadku firma może liczyć się wyłącznie z poniesionymi stratami. Bowiem nie będzie mogła dopuścić do sprzedaży produktu, który nie jest pełnowartościowy.

Transport chłodniczy – w jakich branżach jest popularny?

Produkt, który powinien mieć temperaturę kontrolowaną to zwykle ten który na stałe powinien znajdować się w lodówce bądź w chłodniach. Do tego typu produktów można zaliczyć nabiał, wędliny, mięso jak również produkty apteczne. Można więc śmiało powiedzieć, że transport w temperaturze kontrolowanej obejmuje głównie transport żywności i transport, przewóz leków. Na transport w temperaturze kontrolowanej decydują się zwykle hipermarkety i apteki do których docelowo trafia transport żywności i przewóz leków.

Na pozór jest to prosta procedura – odbiór produktów z hurtowni i przewiezienie do dystrybucji. Natomiast w praktyce transport leków czy transport żywności musi przebiegać w sposób bardzo rygorystyczny. Dlatego w tym przypadku najlepiej wybrać sprawdzoną firmę logistyczną która dopełni wszelkich starań jeśli chodzi o przewóz w temperaturze kontrolowanej. Km-Trans (www.km-trans.pl) to idealny przykład firmy z doświadczeniem i profesjonalnym podejście do transportu chłodniczego.

Przeczytaj też: https://www.log24.pl/artykuly/chlodnia-pod-kontrola,5966

 

 

Next Post

Dlaczego nie powinieneś mieć w domu kuchni na wymiar?

śr. kwi 25 , 2018
Kuchnia na wymiar to bardzo modne w ostatnich latach określenie. Kto nie ma kuchni na wymiar ten jest gorszy, słabszy, niedostosowany do obecnie panujących trendów i generalnie jest daleko za… to znaczy daleko w tyle. Ale nie można się dać porwać temu medialnemu szaleństwu i podprogowym przekazom branży meblarskiej i […]

Może też Cię zainteresować