W co ubrać kierowcę rajdowego?

Udział w wyścigach rajdowych dla każdego kierowcy oraz pilota rajdowego to bez wątpienia ogromna przyjemność, ale również stres oraz wysoka dawka adrenaliny. Aby kierowcy mogli w stu procentach skupić się na rajdzie, wiele czynników musi być zrealizowanych “w punkt”. Rzecz jasna najważniejszą rolę odgrywa sprzęt, który musi być niezawodny w czasie wyścigów. Nie mniejszą rolę odgrywa przy tym odzież, którą mają na sobie kierowcy. W co ubrać kierowcę rajdowego i czemu odgrywa to tak ogromne znaczenie? O tym w niniejszym materiale – zapraszamy!

Kombinezon wyścigowy – absolutna podstawa

Kombinezon kierowcy rajdowego to must have ubioru każdego kierowcy oraz pilota rajdowego. Strój ten ma ogromne znaczenie nie tylko ze względów wizualnych i estetycznych, ale również funkcjonalnych. Odpowiednio dobrany ubiór zapewnia komfort i wygodę podczas kilkugodzinnych wyścigów. Innymi słowy, profesjonalny kombinezon wyścigowy zwiększa ergonomię jego użytkowania przez kierowcę, która jest niezwykle istotna w czasie trwania długich rajdów. Na co należy zatem zwracać uwagę w czasie zakupu kombinezonu? Przede wszystkim na zastosowane materiały, które muszą zapewniać odpowiedni komfort cieplny oraz odprowadzać wilgoć na zewnątrz. Wiele kombinezonów wyścigowych wyposażonych jest w Dry System, który usprawnia wentylację oraz optymalizuje termoregulację. Kombinezony wyposażone w tę technologię można nabyć w sklepie rajdowym 2Brally https://motorsport.2brally.pl/. Warto również wybierać kombinezony rajdowe, które posiadają elastyczne elementy umożliwiające pełną swobodę ruchów.

ŚOI oraz kaski

Na kombinezonie strój kierowcy rajdowego rzecz jasna się nie kończy. niezbędnych elementów odzieży zawodnika jest naprawdę sporo, a należą do nich: kask ochronny, rękawice, buty, kołnierze i ochraniacze, a także bielizna termoaktywna. Na tego typu produktach naprawdę nie warto oszczędzać, a nasze zakupy powinny być realizowane w profesjonalnych, dedykowanych dla rajdowców sklepów. Powyższe elementy należą do środków ochrony indywidualnej kierowcy rajdowego (poza bielizną, która ma za zadanie zwiększyć komfort zawodnika), które mają za zadanie zabezpieczyć poszczególne elementy ciała przed urazami i wstrząsami.

Profesjonalna odzież kierowcy i pilota rajdowego może wyglądać i profesjonalnie i pełnić świetne zabezpieczenie jego zdrowia oraz życia w czasie wyścigów. W większości sklepów rajdowych istnieje możliwość personalizacji kombinezonu poprzez wprowadzenie logotypu lub dowolnego innego nadruku.

Next Post

Kiedy wybrać obuwie robocze a kiedy ochronne?

śr. lip 29 , 2020
Wielu z nas pracuje w środowisku, w którym ważne jest aby mieć pewność, że mamy odpowiednie obuwie. Pracownicy budowlani, przemysłowi, medyczni jak również ci którzy pracują w magazynach w myśl zasad bhp powinni być wyposażeni w specjalistyczne obuwie.
buty robocze

Może też Cię zainteresować