Uniformy medyczne – gdzie się przydają?

W niektórych zakładach pracy konieczne jest noszenie odzieży roboczej. Odzież chroniąca jest wymagana wszędzie tam gdzie występują czynniki szkodliwe dla zdrowia. Nie inaczej jest jeśli chodzi o uniformy medyczne.

Odzież medyczna stosowana przez personel medyczny powinna odgrywać bardzo ważną rolę w zapobieganiu powstawania zakażeń w placówkach zdrowia, szpitalach, salonach urody. Uniformy medyczne powinny być wykonane z takich materiałów, które zminimalizują rozprzestrzenianie się czynników infekcyjnych. W jakich miejscach pracy zatem konieczne jest noszenie odzieży medycznej?

Pracownicy służby zdrowia

W tej grupie pracowników jednym z obowiązków jest noszenie odzieży medycznej ze względu na warunki pracy. Jest to także wymóg BHP placówek medycznych. Uniformy medyczne muszą nosić lekarze, pielęgniarki, stomatolodzy tak więc wszyscy Ci którzy mają kontakt z pacjentem. Zaś jeśli chodzi o samą odzież medyczną ta powinna być adekwatna do konkretnego stanowiska inaczej ubrani są np. anestezjolodzy a inaczej lekarze.

 

Pracownik salonu kosmetycznego

Uniformy medyczne kojarzone są wyłącznie ze służbą zdrowia nic bardziej mylnego. Każdy pracownik salonu urody, gabinetu odnowy biologicznej czy salonu kosmetyczne musi wyglądać schludnie, czysto i w pełni profesjonalnie. Podobnie jak pracownicy placówek medycznych są narażeni na kontakt z zarazkami. Fartuchy kosmetyczne są więc niezbędną odzieżą ochronną o którą każdy pracownik musi zadbać pracując w salonie kosmetycznym. Jeśli chodzi o same fartuszki kosmetyczne te są nieco inne w przeciwieństwie do tego jak prezentują się uniformy medyczne. Fartuchy kosmetyczne dostępne są nie tylko w ciekawych wzorach i fasonach ale także w różnej kolorystyce. Dla przykładu pracownik medyczny raczej powinien trzymać się sztywno zasad bhp i wybrać białe uniformy medyczne w przypadku gdzie w salonie urody kosmetyczną może tunikę kosmetyczną. Zaś tunika kosmetyczna może być noszona w jakimkolwiek kolorze.

Uniformy i ich dostępność

Minęły czasy w których odzież medyczna i kosmetyczna była robiona tylko na zamówienie. Obecnie fartuchy czy fartuszki kosmetyczne i odzież medyczna jest do nabycia w specjalistycznych sklepach z odzieżą ochronną. Przykładem takiego sklepu jest Anilon (www.anilon.pl) dodatkowo możliwe jest wykonanie nadruku na fartuchu kosmetycznym bądź medycznym. Jest to ciekawe rozwiązanie jeśli chodzi o personalizację odzieży ochronnej.

Next Post

Moda na płyty winylowe

pon. kwi 23 , 2018
Choć branża muzyczna zmieniła się przez ostatnie lata niemalże nie do poznania, to nadal bardzo wiele osób kupuje płyty muzyczne w sklepach z płytami. Modne ostatnio płyty winylowe znacznie zwiększyły swoją sprzedaż w ciągu ostatnich kilku lat. Co ciekawe nie obeszło się to bez zainteresowania dużych korporacji. Nawet w popularnych […]
płyty winylowe sklep

Może też Cię zainteresować