Wideodomofon – jaki rodzaj warto wybrać?

Na rynku istnieje wiele rodzajów wideodomofonów, więc spokojnie możemy wybrać wideodomofon dostosowany do własnych potrzeb. Dzięki niemu bez konieczności otwierania drzwi możemy sprawdzić kto pod nimi stoi, przez co maksymalnie dbamy o swoje bezpieczeństwo. Więcej na temat rodzajów wideodomofonów znajdziesz w tym artykule.

System audio-wideo

Poprzez rozwój technologii klasyczne domofony, dzięki którym można było przez słuchawkę telefoniczną zdalnie otworzyć komuś drzwi lub bramę zyskały nową, bardzo istotną funkcję. Teraz używając nowoczesnych wideodomofonów nie tylko możemy usłyszeć głos osoby, która przyszła pod drzwi naszego domu, ale także zobaczyć ją na ekranie monitora umieszczonego w jego wnętrzu.

 

Rodzaje wideodomofonów – sposób montażu

Jednym z podstawowych kryteriów przy wyborze wideodomofonu jest sposób jego podłączenia. Wyróżniamy twa typu wideodomofonów: przewodowe oraz bezprzewodowe. Wideodomofony przewodowe wymagają założenia pełnego okablowania, by mogły zostać podpięte, co wiąże się z dłuższym czasem ich montażu. Są jednak bardziej odporne jeśli chodzi o stabilność połączenia. Wideodomofony bezprzewodowe cechują się dużą wygodą związaną z szybkim montażem. Stabilność połączenia w tego typu urządzeniach zależy zazwyczaj od prędkości łącza internetowego. Ze względu na sposób montażu możemy rozróżnić wideodomofony podtynkowe i natynkowe. Te pierwsze uważane są za znacznie bardziej estetyczne, ponieważ urządzenie znajduje się pod warstwą tynku, jednak jego montaż jest znacznie bardziej skomplikowany.

Wideodomofon do domu – analogowy czy cyfrowy?

Jedną z decyzji, którą trzeba podjąć podczas zakupu wideodomofonu jest wybór jego rodzaju. Wideodomofony analogowe są nieco starszą i mniej kosztowną wersją, jednak jeśli chodzi o podłączenie jest ono możliwe tylko za pomocą pełnego okablowania. Wideodomofon cyfrowy może być również wyposażony w przewody, jednak jest ich znacznie mniej z powodu zastosowania dodatkowego modułu kontrolnego. Dzięki temu połączenie audio-wideo ma zdecydowanie lepszą jakość. Tego typu wideodomofony mogą być również wyposażone w różne dodatkowe funkcje, na przykład włączanie świateł na zewnątrz domu. Najnowszą odmianą wideodomofonów cyfrowych są wideodomofony IP. Mogą one działać bezprzewodowo łącząc się przez WIFI oraz bezpośrednio kierować połączenia na skonfigurowane z nim urządzenie mobilne.

Next Post

Kombajny zbożowe - czy opłaca się kupić używaną maszynę?

czw. lip 1 , 2021
Zakup kombajny to ogromna inwestycja. Niektórych rolników nie stać na sfinansowanie jej z bieżących środków. Rozwiązaniem może się okazać wtedy zaciągnięcie kredytu. Inną równie popularną opcją jest zakup używanego kombajnu. Czy rolnikowi opłaca się kupić używaną maszynę? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule. Używana maszyna – korzyści dla rolnika Największą zaletą […]

Może też Cię zainteresować