Taśmy zimnowalcowane i walcowane na gorąco

Taśmy gorąco- i zimnowalcowane zyskują popularność w różnych branżach. Coraz częściej są one wdrażane w projektach inżynieryjnych, poprzez dość dużą liczbę małych producentów komponentów, części i komponentów maszynowych. Dokonując właściwego wyboru, aby kupić taśmy stalowe, zmniejszamy ilość wytwarzanych odpadów, oszczędzając czas i przestrzeń.

Taśmy produkowane ze stali zimno i gorącowalcowanej mogą występować w wielu różnych odmianach, gatunkach i rozmiarach. Produkcja praktycznie uzależniona jest w całości od konkretnych preferencji zamawiającego, gdyż trzeba wziąć pod uwagę to, do jakich zastosowań taśma stalowa będzie używana. Przykładowe produkty z tej grupy to m.in.:

  • taśmy sprężynowe ze stali nierdzewnej odporne na korozję
  • taśmy ze stali stopowej
  • taśmy do pracy w podwyższonych temperaturach
  • wykonane ze stali szybkotnącej
  • wykonanej ze stali narzędziowej do obróbki na zimno
  • taśmy ze stali węglowej
  • i wiele innych.

Taśmy zimnowalcowane posiadają zupełnie inne właściwości odpornościowe i stosuje się je do bardziej wymagających zadań. Jakość stali uzależniona jest nie tylko od zastosowanego stopu i gatunku, ale także od jej późniejszej obróbki, która ma wpływ na wytrzymałość.

Stal nierdzewna jest szeroko stosowana w budownictwie i architekturze. Przykładowe produkty obejmują druty ze stali nierdzewnej, płytki ze stali nierdzewnej na nadproża lub taśmy ze stali nierdzewnej do walcowania profili.

Taśma ze stali nierdzewnej jest szeroko stosowana także w przemyśle, w którym niezbędne są precyzyjne wykonanie i stała jakość. Taśma precyzyjna ze stali nierdzewnej jest stosowana w aplikacjach, w tym w wymiennikach ciepła, elementach grzejnych, elastycznych rurkach, urządzeniach filtracyjnych, do wyrobu sztućców, sprężyn, narzędzi chirurgicznych i medycznych.

 

Next Post

Inwestycje mieszkaniowe – strzał w dziesiątkę

pon. lip 9 , 2018
Duże miasta przyciągają ludzi a zwłaszcza młodych. Życie w mieście jest pełnym atrakcji i możliwości zarówno na rozwinięcie kariery a także bogate życie towarzyskie. Dla każdego, kto lubi miasto i konsekwencje jakie niesie ono za sobą zakup mieszkania jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Jest wiele zalet z posiadania mieszkania.

Może też Cię zainteresować