Kiedy wybrać obuwie robocze a kiedy ochronne?

Wielu z nas pracuje w środowisku, w którym ważne jest aby mieć pewność, że mamy odpowiednie obuwie. Pracownicy budowlani, przemysłowi, medyczni jak również ci którzy pracują w magazynach w myśl zasad bhp powinni być wyposażeni w specjalistyczne obuwie.

buty robocze

Przy wyborze odpowiedniego obuwia należy wziąć pod uwagę charakter pracy. Jeśli mamy pracę w której na co dzień mogą przytrafić się nam urazy stóp bądź występują czynniki szkodliwe warto pomyśleć o zakupie obuwia ochronnego. Jeśli w naszej pracy nie ma zbyt wielu czynników szkodliwych, które mogłyby się przyczynić do urazów stopy zdecydujmy się na zakup obuwia roboczego.

Buty robocze VS buty ochronne

Oba rodzaje obuwia przeważnie bywają mylone. Wiele osób uznaje, że buty robocze są zawsze obuwiem ochronnym i odwrotnie. W rzeczywistości oba rodzaje obuwia bardzo się od siebie różnią. To co je wyróżnia to przede wszystkim zastosowanie. Obuwie robocze nie posiada w sobie “funkcji” ochronnych. Inaczej jest w jeśli chodzi o obuwie ochronne, jest one wykonane przede wszystkim ze specjalistycznego materiału i posiada specjalną podeszwę. Buty ochronne mają inne właściwości niżeli buty robocze, przede wszystkim zapewniają ochronę przed poślizgnięciem dzięki zastosowanym specjalnym podeszwom. Ponadto obuwie ochronne dzieli się na wiele typów obuwia. Można wśród nich wymienić obuwie antystatyczne, elektrostatyczne czy nawet buty kwasoodporne.

Półbuty bezpieczne z podnoskiem kompozytowym: PPO.pl

Buty ochronne w wymagającym środowisku pracy

Buty ochronne mogą nie wydawać się tak istotne dla bezpieczeństwa w miejscu pracy, jak okulary ochronne lub rękawiczki, ale jest to ta część garderoby, która ma wiele korzyści. Przykładowo pracując jako elektryk czy pracownik budowlany musimy zadbać o ochronę stóp, dlatego że akurat w tych zawodach istnieje ryzyko uszkodzenia stopy podczas pracy. Będąc budowlańcem trzeba dbać o ochronę kończyn na pewno przydadzą się buty ochronne ze wzmocnioną podeszwą bądź solidne buty ochronne wykonane z poliuretanu. Podobnie w przypadku bycia elektrykiem – praca z elektrycznością wymaga solidnego obuwia bhp takim jest chociażby obuwie antystatyczne bądź buty elektrostatyczne.

Next Post

Historia e bike’a

czw. lip 30 , 2020
Electric Bicycle, w skrócie e bike, to rower z silnikiem elektrycznym, którego historia, wbrew pozorom, wcale nie jest taka krótka. Dlaczego mówimy rower, a nie bicykl? Kiedy powstał pierwszy e bike? Tego dowiesz się z naszego najnowszego tekstu. Zachęcamy do czytania.
historia e bike

Może też Cię zainteresować