Historia marki Kenzo i jej twórcy

Historia marki Kenzo sięga ponad 50 lat wstecz. Jej nazwa pochodzi od imienia twórcy – Kenzo Takada. Początkowo działała pod nazwą Jungle Jap. Nazwa ta nie była przypadkowo. Marka założona przez Kenzo Takada od początku swojego istnienia inspirowała się światem roślin, junglą oraz motywami zwierzęcymi. Pierwszy butik marki miał w zamyśle przypominać las deszczowy. Została w tym celu specjalnie ozdobiony. Sięgając jednak wcześniej warto przybliżyć postać twórcy.

pokaz mody

Kenzo Takada – czasy przed przyjazadem do Europy.

Kenzo Takada od najmłodszych lat pasjonował się modą. Na nią poświęcał największą ilość swojego czasu.Wbrew woli swoich rodziców porzucił naukę poezji i literatury na Uniwersytecie w Kobe i zapisała się do Bunka Fashion College w Tokio, gdzie był jednym z pierwszych studentów płci męskiej. Zaraz po szkole wyjechał do Paryża. Po części pomógł mu w tym przypadek. Przy organizacji Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 1964 roku okazało się, że plany zagospodarowania przebiegają Przez dom Takady. W związku z tym dostał od Państwa 350 tys. jenów, za które mógł sobie pozwolić na szybką przeprowadzkę do stolicy światowej mody.

Sukces marki Kenzo.

Japoński projektant pojawiając się w Paryżu bardzo aktywnie zaczął uczestniczyć w tamtejszym światku mody. Chodził na wszystkie możliwe pokazy mody, udzielał się towarzysko, poznawał nowe kontakty, a przy tym cały czas tworzył nowe projekty. Pierwszy debiut młodego projektanta datuje się 1971 rok, gdy zaprezentował obfitujące w ferie kolorów połączenie stylu wschodu z zachodnim. Cechą charakterystyczną była wyraźna fascynacja japońskimi kimonami. W następnych latach marka przywała pasmo sukcesów. W historii mody zapisały się imponujące i pełne przepychu pokazy organizowane w cyrku, na których modelki jeździły konno, a sam Kenzo Takada pojawił się na grzbiecie słonia.

Kenzo – niepowtarzalny styl źródłem sukcesu.

Styl Kenzo od początku opierał się orientalnych wzorach, inspiracji naturą, a także synkretyzmie stylów. W odważny sposób łączył ze sobą motywy z różnych części świata inspirowane w mniejszym lub większym stopniu folklorem. Z biegiem lat do stałej kolekcji Kenzo zaczęły także wchodzić rzeczy dla mężczyzn, dzieci, a także perfumy, których pula stale się powiększała. Co prawda obecnie marka Kenzo nie należy już do jej twórcy, został sprzedana 1993 roku, to Kenzo Takada oficjalnie pobłogosławił dwójkę nowych właścicieli – Carol Lim i Humberta Leona (zobacz ten artykuł).

Next Post

Wypożyczalnia samochodów – 5 zasad

pon. lut 12 , 2018
Czasem w życiu przychodzi taki moment, że musimy wynająć samochód. Powodów może być wiele – inne miasto, gdzie taksówki są drogie, a my musimy szybko się przemieszczać z miejsca do miejsca albo nasz samochód niestety miał awarię. Ale czy kiedykolwiek zastanawialiście się jak funkcjonuje wypożyczalnia samochodów? Zawiercie, Katowice, Bydgoszcz – […]

Może też Cię zainteresować