Sztukateria elewacyjna. Na co zwrócić uwagę kupując

Sztukateria elewacyjna jest ciekawym rozwiązaniem do dekoracji ścian zewnętrznych. Fasada może wyglądać niezwykle stylowo, gdy wykorzystana jest tam sztukateria elewacyjna. Na co zwrócić jednak uwagę kupując takie elementy dekoracyjne?

Sztukateria elewacyjna

Sztukateria elewacyjna jest bardzo dobrym rozwiązaniem jeżeli chodzi o dekorowanie fasady. Można ją wykorzystać również w celu dekorowania wejścia do budynku, atrium czy ganku.

Rodzaje sztukaterii elewacyjnej

Sztukateria elewacyjna podobnie jak gipsowa występuje w wielu rodzajach. Ten rodzaj sztukaterii warto wykorzystywać wewnątrz pomieszczeń. Natomiast sztukateria przeznaczona na zewnątrz tworzona jest z form styropianowych, które pokrywane są klejem na bazie betonu.

Pośród elementów sztukaterii elewacyjnej znajdziemy z pewnością w asortymencie każdego producenta listwy elewacyjne. Są to najchętniej wybierane elementy sztukaterii gdyż pozwalają na różnorodne wykorzystanie. Można nimi oddzielić poszczególny segmenty budynku w domu szeregowym, ale też wprowadzać geometryczne formy.

Innym często wykorzystywanym do zdobienia elewacji elementem są nadokienniki i podokienniki. Za ich pomocą tworzy się dookoła okien swoiste ramy, które są niezwykle interesującym elementem elewacji.

Oprócz listew i elementów okalających okna znaleźć można również takie elementy jak kolumny i półkolumny. Wykorzystać możemy je tam, gdzie nie muszą pełnić funkcji wspierającej konstrukcję. Można też za ich mocą ukryć nieestetyczne kolumny wspierające konstrukcje.

Popularne są również wsporniki i gzymsy. Są one utożsamiane z typowo dekoracyjnym elementem, ale nadal chętnie wykorzystywanym przez architektów.

Na co zwrócić uwagę kupując sztukaterię elewacyjną?

Kupując sztukaterię elewacyjną warto spojrzeć na to w jaki sposób została ona wykonana. Nie będziemy wymieniać w końcu co kilka lat całej elewacji. Trwałe elementy sztukateryjne produkuje Nord-Gips. Ofertę obejrzeć można na stronie http://www.nord-gips.pl/44-sztukateria-elewacyjna

Next Post

Gdzie kupić podłogę drewnianą?

pon. sie 26 , 2019
Rynek jest pełny różnego rodzaju podłóg, które posiadają setki różnych wzorów. Do tego dochodzą jeszcze różne gatunki, klasy, kolory i mamy tysiące różnych możliwości, z których tylko garstka naprawdę nadaje się na podłogę.

Może też Cię zainteresować