Szkoła trenerów biznesu – czy jest dla każdego?

Każdy specjalista potrzebuje odpowiednich narzędzi. Tak jak wytrawny chirurg nie poradzi sobie bez skalpela, tak i trener nie poradzi sobie bez kompetencji menedżerskich i coachingowych.
Bycie trenerem biznesu wymaga dużo samozaparcia, ale również chęci uczestniczenia w różnego rodzaju szkoleniach. Te szkolenia zaś są niezbędne, aby nabyć kilku wartościowych kompetencji miękkich.
Nawet najlepszy specjalista, który nie potrafi skutecznie przekazywać swojej wiedzy (czyli de facto wykorzystywać nabytych przez siebie narzędzi – narzędzi umysłowych, utrwalonych w głowie) nie będzie w stanie zostać trenerem biznesu.

Jakie korzyści płyną z uczestnictwa w szkole trenerów biznesu?

Przede wszystkim nauczysz się, w jaki sposób prawidłowo budować różnego rodzaju programy szkoleniowe. Jeśli chcesz szkolić innych, no to taki program musisz stworzyć. Oczywiście, możesz jechać na tzw. „żywioł”, ale każda wena kiedyś się kończy. Wtedy trzeba przejść do metod konwencjonalnych.
Dobry, wyszkolony trener biznesu potrafi również aktywizować i kontrolować grupę. Co to znaczy „kontrolować”? Nie to samo, co „ograniczać”. Trener taki powinien wskazywać i naprowadzać na właściwą trajektorię myślenia. Przykładowo, jeżeli w trakcie szkolenia mamy do czynienia z powstaniem burzy mózgów, to nie mamy gasić głupich pomysłów powstających w jej ramach, ale raczej starać się ukierunkowywać myślenie na właściwe tory.
Ostatnią przewagą trener nad zwykłym, szarym osobnikiem jest wysoki poziom autoprezentacji. Tak jak mówiliśmy, nie ma nic gorszego niż wybitny nauczyciel, który nie potrafi nauczyć. Czasem osoby charyzmatyczne (acz bez wiedzy) osiągają lepsze rezultaty właśnie za sprawą większych, niejako wbudowanych w naturę umiejętności autoprezentacji. My uczymy tego od podstaw. Wybrane techniki z pewnością pomogą opanować Ci własne gesty, mimikę, sposób wyrażania emocji i inne aspekty, na które zwraca się uwagę podczas szkolenia.
Szkoła trenerów biznesu składa się z sześciu sesji (90 godzin zegarowych), a zajęciach odbywają się w weekendy. Jeśli jesteś zainteresowany ofertą i chcesz poznać szczegóły programu oraz dokładny cennik szkolenia, serdecznie zapraszamy na stronę znajdującą się pod adresem https://moderator.edu.pl/szkola-trenerow-biznesu/