Stylowa pościel do sypialni w stylu hotelowym – jaką wybrać?

Urządzając sypialnię w hotelowym stylu zależy nam na tym, aby każdy element był spójny z całością. Wygląd takiej sypialni musi być ekskluzywny i funkcjonalny. Nie chodzi tu tylko o meble, zagłówki, dywany, ale również o pościel. W końcu jest ona dekoracją łóżka, który stanowi główny element wystroju sypialni. Jaką pościel wybrać, aby stworzyć wrażenie luksusu pięciogwiazdkowego hotelu.

Styl hotelowy z sypialni – jak go wprowadzić?

Styl hotelowy charakteryzuje się różnorodnością wykorzystania materiałów, tekstur. W stylu hotelowym wiele elementów jest ukrytych. Nie ma również tam zbyt wiele ozdób i dodatków. Dekoracje są elementami stałymi. Dlatego w tym stylu często wykorzystuje się duże zagłówki, niekiedy sięgające samego sufitu, wykładziny, tapety, wyraziste lampy i żyrandole oraz okazałe zasłony sięgające samej ziemi.

Wystrój takiej sypialni musi zapraszać do wypoczynku, jednak pozostać bez adresata. Brak personalizacji, zdjęć i bibelotów jest wyznacznikiem takiego stylu. Sypialnia w stylu hotelowym ma być sypialną każdego.

Pościel w sypialni w stylu hotelowym

Pościel w sypialni inspirowanej stylem hotelowym powinna być biała, jednorodna, bez kolorowych wzorów. Biel kojarzy się z czystością, dlatego w hotelach oczekuje się śnieżnobiałej pościeli. Hotelowa pościel jest bardzo dobrej jakości. Ma ona najczęściej bardzo wysoką gramaturę, a rodzaj tkaniny i splotu pozwala na pranie chemiczne w wysokich temperaturach. Chcąc nawiązać do pościeli hotelowej należałoby wybrać kolor biały bądź écrue. Należy również zrezygnować ze wzoru, pościel może być w pasy albo inny wzór pod warunkiem, że jest on w tym samym kolorze, a różni się fakturą.

Jeżeli poszukujecie stylowej pościeli, obejrzyjcie propozycje sklepu poscieldlarodziny.pl.

Next Post

Pieluchy dla dziecka jakie wybrać?

wt. mar 26 , 2019
Duża dostępność produktów do pielęgnacji maluszka potrafi przyprawić o zawrót głowy szczególnie młode mamy. Szczególnie jeśli chodzi o wybór pieluch, mamy do wyboru nie tylko produkty w bardzo zróżnicowanych cenach w przeróżnych wariantach użytkowych.

Może też Cię zainteresować