Rynek deweloperski w Polsce największym w tej części Europy

Europa Centralna podobnie jak na zachodnich rynkach osiąga prawdziwe boom w zakresie inwestycji mieszkaniowych. Powodem tego jest oczywiście wysoki popyt na nowe budownictwo. Coraz więcej osób szuka mieszkań na rynku pierwotnym. Deweloperzy inwestują już nie tylko w stolicach województw, ale także w mniejszych miastach.

Zainteresowanie mieszkaniami, a ceny

Rynek pierwotny ma się naprawdę dobrze. Inwestycje w sektorze mieszkaniowym rosną lub utrzymują się na wysokim poziomie. Co ciekawe, ceny mieszkań nadal pozostają wysokie. Pomimo konkurencji w postaci rynku wtórnego, nowe budownictwo ceni się nad wyraz wysoko. Z roku na rok ceny biją kolejne rekordy. Na ten moment ciężko stwierdzić czy ten wzrostowy trend w końcu się zatrzyma. Najwięcej zapłacimy za mieszkanie w Warszawie, Gdańsku i we Wrocławiu. Dla porównania w Katowicach za mieszkanie o takim samym lub podobnym standardzie zapłacimy już od 3-7 tysięcy złotych mniej za metr kwadratowy. Zróżnicowanie cen jest uwarunkowane względem zarobków i jakości życia. Nie zmienia to faktu, że te różnice są zbyt wysokie. Niestety deweloperzy w większości przypadków mogą sobie pozwolić na ustalenie takich cen.

Aktualnie polski rynek mieszkaniowy wykazuje się największym wzrostem inwestycji w tej części Europy. Doganiają nas Czesi, ale ciężko jest nam uwierzyć w to, że nas prześcigną na przestrzeni następnych kilku lat. Deweloperzy ustalają jak wygląda i jak będzie wyglądał rynek mieszkaniowy w kraju. Z jednej strony nie jest dobre, aczkolwiek możemy liczyć na tworzenie inwestycji w zadowalającym tempie.

Jakie mieszkanie kupić?

Mieszkania w blokowiskach nie są już tak atrakcyjne dla społeczności ze względu na przestarzały system budownictwa. Wiele mieszkań wymaga gruntownych remontów, które mogą pochłonąć drugą wartość mieszkania. Nie jest to zatem opłacalne. Z punktu widzenia finansowego lepiej jest zainwestować swoje środki w rynek pierwotny. Stan surowy mieszkania z pewnością będzie prosił się o wprowadzenie zmian, aczkolwiek wszystkie kwestie techniczne będą działać sprawnie.

Opinie Apklan

Nowości od dewelopera Apklan z Rzeszowa znajdziemy na stronie internetowej. Nowe mieszkania powstają w błyskawicznym tempie. Już teraz prowadzone są wcześniejsze zapisy na mieszkania ze względu na spore zainteresowanie. Opinie Apklan pomogą Ci przedstawić sposób w jaki firma pracuje i jak komunikuje się ze swoimi klientami. Więcej na temat dewelopera jak i opinii o samym Apklan znajdziemy na http://opinie-deweloperow.rzeszow.pl/.

Next Post

Pranie tapicerki samochodowej? Sprawdź jak to robić w sposób prawidłowy

czw. gru 5 , 2019
Czyszczenie samochodu dla wielu kierowców nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Wymaga ono poświęcenie dodatkowej ilości czasu na działania, które koniec końców dają chwilowy efekt. Tak właśnie większość z nas myśli o kwestiach związanych z pielęgnacją auta. Nie jest to dobre podejście. Pamiętajmy, że w swoim samochodzie powinniśmy czuć się komfortowo […]
tapicerka samochodowa

Może też Cię zainteresować