Rozmiar wyspy kuchennej ma znaczenie. Dostosuj odpowiedni do swojej kuchni

Wyspy mogą być sercem kuchni, gdzie rodziny gromadzą się, by zjeść nieformalny posiłek i podzielić się historiami z ich dnia. Oprócz funkcji społecznej wyspy powinny być projektowane i instalowane w określonym celu. Właściciele domów wybierają dziś wielofunkcyjne wyspy wyposażone w zlewozmywaki, płyty grzewcze, kuchenki mikrofalowe, a nawet mini lodówki. Przy tak wielu oczekiwaniach właściciele domów zwykle rekompensują swoje podekscytowanie i popełniają krytyczne błędy, których mogą później żałować. Na co zatem zwracać uwagę przy projektowaniu wyspy kuchennej?

Funkcjonalność wyspy ma znaczenie

Jeżeli jej głównym celem jest centrum gotowania, zainstaluj płytę kuchenną, szuflady na przybory kuchenne oraz miejsce na garnki i patelnie. W przypadku centrum przygotowania żywności / przygotowania należy zainstalować zlew, miejsce do krojenia, a nawet małą lodówkę. Jeśli głównym celem jest zapewnienie dodatkowej nieformalnej jadalni, uwzględnij siedzenia i schowek na naczynia i serwowanie.

Rozmiar wyspy kuchennej

Określ, ile miejsca na wyspę pozwoli Twoja kuchnia (stała lub tymczasowa). Wyspa, która jest zbyt mała na przestrzeń, nie będzie funkcjonalna; zbyt duży może spowodować zakłócenia w ruchu lub przepływie pracy. Właśnie tak istotne jest sprecyzowanie rozmiarów wyspy kuchennej. Co więcej, rozmiar wyspy może zależeć także od innych czynników jak chociażby metraż naszej kuchni.

Energia elektryczna

Najlepiej byłoby mieć co najmniej dwa gniazdka elektryczne – po jednym na każdym końcu wyspy (w zależności od jej wielkości). Pamiętaj też, aby przestrzegać przepisów elektrycznych dotyczących kuchni.

Projekt kuchni

Zawsze pamiętaj, aby Twoja wyspa pasowała do ogólnego stylu / motywu Twojej kuchni. Jeśli Twoja kuchnia jest nowoczesna i wyposażona w urządzenia ze stali nierdzewnej to możesz pokusić się o bardziej innowacyjne rozwiązania. Wyspa kuchenna powinna być przede wszystkim zaprojektowana w zgodzie z duchem czasu.

Kuchnie na wymiar – Katowice, Chorzów, Bytom i okolice

Studio Mebe to firma, która od lat zajmuje się kompleksowymi usługami w zakresie projektowania, tworzenia oraz montażu mebli kuchennych na wymiar. Usługi cieszą się ostatnio sporą popularnością. Kuchnie na wymiar są nie tylko słusznym wyborem w zakresie tworzenia funkcjonalnej przestrzeni, ale także minimalizowania kosztów. Sprawdź realizacje nowoczesnych kuchni oraz wysp na https://mebe.com.pl/. Katowice, Chorzów, Bytom i pobliskie miasta to miejsca gdzie możesz liczyć na pomoc fachowców ze studia MEBE.

Next Post

Operacja nosa w Warszawie – co brać pod uwagę przy wyborze kliniki?

pon. gru 7 , 2020
Posiadaczki i posiadacze zgrabnych, małych nosów są dużymi szczęściarzami. Wiele osób marzy o idealnym nosie. Niestety nie każdy taki posiada. Dlatego też sporo pań (czasami również panów) rozważa operację. Jest to doskonały sposób na pozbycie się zmartwień i kompleksów. Dzięki korekcie tej części twarzy można rozwiązać swoje dotychczasowe problemy. Operacja […]

Może też Cię zainteresować