Rejestracja czasu pracy – czy musi być żmudna i długotrwała?

Każdy przedsiębiorca jest zobligowany przepisami prawa do dokonywania rejestracji czasu pracy osób zatrudnionych. Pracownicy rejestrują początek i koniec pracy, a także wyjścia na przerwy. W wielu firmach odbywa się to nadal za pomocą papierowych list obecności. Takie rozwiązanie jest zdecydowanie mało efektywne. Dodatkowo jest drogie i obarczone możliwością popełniania ludzkich pomyłek.

System rejestracji czasu pracy

Jeśli zależy nam na tym, aby nasze przedsiębiorstwo było innowacyjne, funkcjonowało sprawnie i efektywnie, powinniśmy zainteresować się rozwiązaniami z zakresu rejestracji czasu pracy. Pozwoli nam to na osiąganie lepszych wyników. Pracownicy korzystający z zautomatyzowanej rejestracji czasu pracy są bardziej zdyscyplinowani. Rzadziej się spóźniają czy wydłużają sobie przerwy. Kolejną zaletą jest brak konieczności zatrudniania dużej liczby osób w dziale kadr, które zajmują się przetwarzaniem list obecności, tworzeniem rejestru czasu pracy. System wykonuje wszystko automatycznie, nie popełnia błędów, jest bardzo sprawny i wydajny. Dodatkowe informacje na ten temat znajdziesz na stronie https://biosys.pl

Działanie rejestratorów

Rejestracja czasu pracy opiera się na działaniu rejestratorów. Urządzenia zapisują początek i koniec pracy osób zatrudnionych w firmie. Zebrane dane przekazują do systemu informatycznego, gdzie następnie są przetwarzane. Firma może korzystać z rejestratorów na karty zbliżeniowe lub rejestratorów biometrycznych. Te drugie wykorzystują takie dane jak odcisk kciuka, rysy twarzy czy też skan oka. Są stosowane w nowoczesnych firmach, którym zależy na bezpieczeństwie i efektywności pracy.

Dostęp do rejestru

Często zdarza się, że właściciel firmy jest z dala od niej. Znajduje się na biznesowym wyjeździe czy wakacjach z rodziną. Zależy mu na tym, żeby mieć wgląd do czasu pracy osób, które zatrudnia. Dzięki zautomatyzowanemu systemowi możliwy jest wgląd do rejestru czasu pracy. Wszystko za pomocą laptopa czy komórki i dostępu do internetu. Wszystko odbywa się szybko i sprawnie. Warto więc dołączyć do grona osób, które korzystają z takich rozwiązań.

 

Next Post

Prawidłowa pielęgnacja baterii łazienkowej - czy robisz to dobrze?

wt. sty 5 , 2021
Aby korzystanie z łazienki było wyłącznie przyjemnością, należy regularnie ją czyścić – jest to sprawa absolutnie oczywista. Ponadto warto pamiętać, że regularne czyszczenie oraz prawidłowa pielęgnacja poszczególnych elementów sanitarnych, jak np. bateria łazienkowa, pozwoli na wieloletnie i bezawaryjne działanie sprzętu. Jak zatem należy prawidłowo dbać o kran w łazience (ale […]

Może też Cię zainteresować