Osłony okienne na lato – co wybrać?

Latem słoneczne i upalne dni nikogo nie dziwią – w końcu jest to okres największego nasłonecznienia w ciągu roku. W związku z tym, nasze okna narażone są na naprawdę wysokie temperatury, co skutecznie obniża komfort przebywania w takim wnętrzu. Na jakie osłony przeciwsłoneczne warto zdecydować się latem? O tym w niniejszym materiale.

Rolety dzień noc – doskonałe na upały

Bardzo fajną opcją są znane większości z nas rolety typu dzień i noc, które umożliwiają regulowanie intensywności wpadającego strumienia światła. Rolety te składają się z poziomych pasów materiału o różnej przepuszczalności światła. Rolety dzień noc świetnie sprawdzą się w każdym pomieszczeniu – pasują na okno o standardowym rozmiarze, są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Osoby ze Śląska poszukujące rolet dzień noc w Katowicach, powinny zapoznać się z ofertą sklepu internetowego Okno Art Design (https://roletyzaluzjekatowice.pl/).

Żaluzje – nie tylko aluminiowe

Znanym bardzo dobrze systemem przeciwsłonecznym są oczywiście żaluzje. Do najpopularniejszych swego czasu należały żaluzje aluminiowe, obecnie odchodzi się od nich na rzecz naturalnego surowca, jakim jest drewno. Żaluzje drewniane doskonale przyciemniają wnętrze i blokują dostęp promieni słonecznych do wnętrza. Dodatkowo wyglądają niezwykle stylowo i komponują się rewelacyjnie z różnymi typami wnętrz – od klasycznych po modernistyczne i nowoczesne.

Plisy – co to takiego?

Ostatnią opcją, o której pragniemy wspomnieć są plisy. Rolety plisowane wyglądem przypominają harmonijkę, którą dowolnie się rozciąga i mocuje na wybranym fragmencie okna. Świetnie nada się do wysokich okien, których nie chcemy w całości przyciemniać, a jedynie jakąś ich część. Wyglądają niezwykle nowocześnie, bardzo praktyczne i łatwe w montażu i demontażu. Zachęcamy do bliższego poznania tego typu osłon przeciwsłonecznych!