Opakowania kartonowe klapowe czy fasonowe – które wybrać?

W zależności od zastosowania i potrzeb możemy znaleźć różne rodzaje opakowań kartonowych na rynku. Do najpopularniejszych rozwiązań zaliczamy opakowania klapowe i fasonowe. Dowiedz się, czym się różnią i na które warto postawić.

Pudełka klapowe vs fasonowe

Opakowania kartonowe mają wszechstronne zastosowanie. Mogą służyć do magazynowania lub transportowania towarów. Na rynku znajdziemy wiele rodzajów opakowań, kartonów, sposobów produkcji czy zamykania. Pudełka fasonowe i klapowe to jedne z najpopularniejszych rozwiązań. Kartony klapowe to najczęściej wybierane pudełka. Do ich produkowania wykorzystuje się tekturę falistą o różnej gramaturze. Z reguły dostępne są w dwóch formach. Klapy mogą znajdować się na górze lub na dole. Do zalet opakowań kartonowych klapowych możemy zaliczyć fakt, iż w momencie gdy są złożone na płasko, zajmują bardzo mało miejsca. Opakowania kartonowe fasonowe to z kolei rozwiązanie, których konstrukcja opiera się o tzw. wykrojnik. Nie wymagają klejenia, a ich kształt można dowolnie dopasować w zależności od potrzeb zamawiającego.

Producent opakowań kartonowych – Mimas Technik

W ofercie Mimas Technik – znajdziesz zarówno opakowania klapowe jak i fasonowe. Możesz skorzystać z gotowych rozwiązań dostępnych w naszej ofercie lub zdecydować się na indywidualny projekt według wykrojnika. Sprawdź dostępne możliwości https://www.mimas.pl/opakowania-kartonowe/ .