Najpopularniejsze marki kombajnów

<span style=”font-size: large;”>Każdy wie jak wygląda kombajn. Nawet kilkuletnie dziecko jest w stanie powiedzieć co to jest, jak wygląda i do czego służy. A jak jest z wiedzą dorosłych?

Kombajny

Kombajn według definicji Wikipedii to „maszyna rolnicza służąca do zbioru roślin uprawnych, wykonująca jednocześnie pracę kilku wcześniej używanych maszyn lub maszyny i brygady roboczej.”

Rodzaje kombajnów

Wyróżniamy kilka głównych rodzajów kombajnów:

  • zbożowy – jak sama nazwa mówi przeznaczony jest do zbioru zbóż takich jak: jęczmień, żytko, pszenica, owies;
  • ziemniaczany – przeznaczony do zbioru kartofli;
  • do buraków – zarówno czerwony, jak i cukrowych;
  • do roślin sadowniczych – takich jak jagody, borówki.

Najpopularniejsze marki kombajnów w Polsce

W Polsce popularne jest wiele marek kombajnów. Oto kilka najpopularniejszych:

Claas, Fendt, New Holland, John Deere, Deutz Fahr, Case. Dobrze jest przed zakupem kombajnu sprawdzić dostępność i ceny części do kombajnów

Największe kombajny na świecie

Jednym z największych kombajnów na świecie, jak nie największym jest T1000 firmy Tribine Harvester. Porównując go z typowych rozmiarów kombajnami wygląda jak prawdziwy potwór. Pojemność pojemnika na zboże to ponad 30 000 litrów. Innym gigantem jest New Holland CR 10.90 wielkość jego kontenera na zboże sięga niemal 15 tysięcy litrów. Do tego może być wyposażony w heder o szerokość 12 metrów. Czyni go to olbrzymem. New Holland CR 10.90 jest także zdobywcą rekordu Guinnessa. W 2014 roku w jednym z gospodarstw rolnych w hrabstwie Lincolnshire w ciągu ośmiu godzin zebrał aż 797,66 ton pszenicy. Jeżeli chodzi o firmę Claas to jak dotąd największy jej model to  Lexion 780. Jest również uważany za jeden z najwydajniejszych kombajnów na świecie.

Next Post

Jak dbać o czystość w mieście?

wt. lis 20 , 2018
Mieszkańcy chyba każdego miasta chcieliby aby w ich aglomeracji było czysto i schludnie. Włodarze miast powinni wiedzieć i mieć świadomość tego, że sprawa porządku w mieście jest priorytetowa i odpowiednio się o nią zatroszczyć. Prace porządkowe powinny być wykonywane niemal każdego dnia bez przerwy.
sprzatanie-ulic

Może też Cię zainteresować