Jak wygląda wybielanie zębów w gabinetach stomatologicznych?

Biały uśmiech rodem z czerwonego dywanu jest marzeniem niejednej osoby. Co więcej, spora liczba osób próbuje osiągnąć efekt śnieżnobiałego uśmiechu domowymi sposobami, co przeważnie nie kończy się dobrze. Aby efekt był trwały, a cały proces przede wszystkim bezpieczny, na zabieg należy zgłosić się do specjalisty, czyli nikogo innego jak lekarza stomatologii.

Wybielanie zębów z lampą

Najskuteczniejszą i najpopularniejszą metodą wybielania zębów jest ta, w której wykorzystuje się lampy UV. Preparat z kolei to nic innego, jak substancja, która składa się ze związku chemicznego nadtlenku wodoru. Jeśli zęby pacjenta są odpowiednio przygotowanie – wyczyszczone i wyleczone – zostaje ona dokładnie nałożona na zęby tak, aby dokładnie pokrywała całą powierzchnię korony zęba. Co dalej? Aby można było zauważyć efekt, wykorzystuje się ciepło lampy, jak i promieniowanie UV, które aktywuje proces utleniania nałożonego na zęby preparatu. W całym procesie chodzi więc o to, aby chemiczna mieszanka zaczęła się rozpadać na dwa czynniki. Pod wpływem lampy nadtlenek wodoru rozkłada się na tlen i wodę. Dzięki temu z powierzchni zębów usuwane są wszelkie przebarwienia.

Wybielanie zębów Bielsko

Wybielanie zębów Bielsko

Jak można się domyślić, proces ten należy kontrolować. Jest to niezwykle ważne, aby nie uszkodzić szkliwa. Zatem stomatolog, który wykonuje zabieg z dużą dokładnością ocenia, w którym momencie należy przerwać proces naświetlania, jak i usunąć resztki preparatu z zębów. Usługa, jaką jest wybielanie zębów Bielsko jest w pełni bezpieczna, ponieważ podczas zabiegu wykorzystywanie są wysokiej jakości produkty, a cały proces jest pod stałą kontrolą. Jeśli marzysz o pięknym uśmiechu, koniecznie rozważ tę opcję, jednak pamiętaj, żeby nie próbować na własną rękę.

Więcej na temat wybielania zębów Bielsko przeczytasz na stronie http://rodentica.pl/wybielanie-zebow-bielsko/.

Next Post

Funkcjonalne oświetlenie w Twoim domu - inspiracje i przykłady

wt. lip 13 , 2021
Codziennie spotykamy się z nowymi rozwiązaniami, które mają na celu ułatwić nasze codzienne życie. Chcesz dopełnić wystrój swojego domu, dodając mu element nowoczesnego designu? Wybierz włączniki światła najnowszej generacji.
włącznik światła

Może też Cię zainteresować