Jak dobrać odpowiedni prezent dla niemowlaka?

Narodziny dziecka czy pępkowe to idealny czas na zakup prezentu dla niemowlaka. Najlepiej wybrać prezenty praktyczne, które będą przydatne w tych pierwszych miesiącach życia.

Co najlepiej wybrać?

Prezenty dla niemowlaka są z reguły na tyle uniwersalne, że dedykowane są zarówno chłopcom jak i dziewczynkom. Świetnym pomysłem na prezent są różnego rodzaju miękkie kocyki z bawełny lub innego przyjemnego materiału. Jest to praktyczne rozwiązanie, które z pewnością zadowoli dziecko i rodziców. Często wybieranym produktem są także gryzaki i grzechotki, ich szeleszczący dźwięk z pewnością zaciekawi malucha.

Szumiące zabawki

Zabawki szumiące to świetne rozwiązanie. Pomagają w zasypianiu, pełniąc jednocześnie funkcję przytulanki. Szum, który wydobywa się z zabawki, uspokaja dziecko i pozwala szybciej zasnąć. Tego typu produkty, mają imitować dźwięki, które niemowlak słyszał będąc jeszcze w łonie matki.

Oprócz szumiących maskotek, możesz tradycyjnie postawić na pluszaki. Jest to zawsze dobry pomysł, ponieważ każde dziecko musi mieć swojego ulubionego misia. Warto pamiętać, żeby pluszak był wykonany z przyjemnego w dotyku materiału z uwagi na bliski kontakt ze skórą i buzią dziecka.

Maty edukacyjne, sensoryczne

Maty pozwalają na wygodną zabawę w pozycji leżącej, zarówno na brzuchu jak i na plecach. Pomagają rozwinąć zdolności manualne i ruchowe dziecka. Różne elementy przyczepione do maty, pomagają niemowlakowi skupić jego uwagę.

Różnego rodzaju zawieszki do wózka mogą pełnić podobną funkcję. Pomagają uspokoić dziecko i sprawiają, że ma na czym skupić uwagę. Dzięki zawieszce unikniesz sytuacji, w której niemowlę wyrzuci zabawkę poza wózek. Warto wybrać te o wyrazistych, kontrastowych kolorach oraz te o nieoczywistej strukturze np. zawieszki szeleszczące.

Przydatne wskazówki

W pierwszym miesiącu życia dziecka, warto zwrócić uwagę, żeby produkty które kupujemy były przyjemne i miłe dla delikatnej skóry. Warto również pamiętać, aby wybierać rzeczy, które łatwo utrzymać w czystości. Jedną z najważniejszych rzeczy jest dbałość o odpowiednie i bezpieczne materiały. Trzeba pamiętać o tym, że dzieci często biorą zabawki do buzi.

Jeżeli szukasz prezentu dla niemowlaka, sprawdź ofertę sklepu Zabawki Żyrafka, gdzie znajdziesz szeroki asortyment i duży wybór produktów https://zabawkizyrafka.pl/

Next Post

Jakie słupki do boiska do siatkówki - sprawdzone porady

wt. gru 15 , 2020
Stworzenie boiska do siatkówki to spore wyzwanie. Trzeba pamiętać dosłownie o wszystkim. O tym, że boisko powinno mieć ściśle określone wymiary, o tym by zamontowana nawierzchnia boiskowa była bezpieczna, jak również o doposażeniu boiska w niezbędne akcesoria.
siatka do siatkowki

Może też Cię zainteresować