Garaż tynkowany. Cena, jakość, wielkość? – Czym się kierować się podczas wyboru?

Istnieje wiele istotnych kwestii, które rozważyć powinniśmy decydując się na wolnostojący garaż tynkowany. Cena, jakość, wielkość są jednymi z nich. Na co zwrócić uwagę wybierając garaż wolnostojący. Jakie garaże pociągną za sobą dodatkowe formalności? Jak nie przepłacić? Przeczytajcie koniecznie!

Budowa garażu wolnostojącego jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie miały możliwości, miejsca lub projekt domu nie zawierał takiego pomieszczania zintegrowanego z domem.

Garaż tynkowany – cena

Na rynku spotkać możemy wielu producentów oferujących wolnostojące garaże tynkowane. Warto przed podjęciem decyzji porównać ceny u konkurencji, aby uniknąć przepłacania. Ceny garaży tynkowanych zaczynają się już od 5 000 za najprostszy model jednostanowiskowego garażu wolnostojącego otynkowanego bez drzwi i okien, jedynie z bramą garażową.

Jakość wykonania garażu tynkowanego

Na portalach aukcyjnych spotkać możemy różnych kontrahentów, niektórzy z nich nie przywiązują zbytniej uwagi do sposobu wykończenia zwłaszcza tańszych modeli garaży. Omijajmy takich sprzedawców szerokim łukiem. Na stronie producenta obejrzyjmy dokładnie realizacje, poprośmy również o rekomendacje i samodzielnie poszukajmy opinii w internecie. Niska jakość wykonania będzie skutkowała niższą odpornością na warunki atmosferyczne, a także może spowodować problemy z otwieraniem bramy garażowej itp.

Wielkość garażu wolnostojącego

Wielkość tynkowanego garażu idzie w parze z ceną. Wielkość garażu wpłynie nie tylko na ilość miejsc parkingowych czy możliwość montażu drzwi czy okien, ale przede wszystkim na kwestię formalności. Garaże wolnostojące powyżej 35 metrów po zewnętrznych krawędziach muszą uzyskać pozwolenie na budowę. W przypadku mniejszych garaży wymaganie jest tylko zgłoszenie budowy i jeżeli w ciągu kilku tygodni nie spotkamy się z pisemną odmową możemy przystąpić do budowy. Jeżeli zależy nam na uniknięciu długiego wyczekiwania na zgodę na budowę, warto zdecydować się na nieco mniejszy garaż.

Sposób wykonania

Garaże tynkowane przeważnie wykonane są z blachy, cena takich garaży jest niższa niż w przypadku garaży murowanych czy z płyt betonowych. Również montaż zajmuje kilka godzin, gdyż konstrukcja składa się z modułów.

Jeżeli interesuje was garaż tynkowany przeczytaj więcej na stronie http://www.piotr.com.pl/

Next Post

Umywalka nablatowa. Massi, Rea. Jaką markę wybrać?

czw. sty 3 , 2019
Umywalka nablatowa to bardzo popularne rozwiązanie w wielu łazienkach. Głównie za sprawą swojego estetycznego wyglądu, który urozmaica wnętrze. Oprócz umywalek nablatowych producenci oferują również podblatowe, ale to te nablatowe zaskarbiły sobie uznanie projektantów.

Może też Cię zainteresować