Części do maszyn budowlanych – używane czy nowe?

Maszyny budowlane ze względu na intensywność swoich prac, wymagają regularnej wymiany poszczególnych części. Jako iż ten proces wiąże się z pewnymi kosztami, wiele osób rozważa zakup części nowych, używanych oraz zamienników. Wady i zalety każdej z powyższych opcji zaprezentujemy w dalszej części artykułu.

Serwis i wymiana części do maszyn budowlanych

Przede wszystkim należy pilnować regularnych kontroli oraz wszelkich niezbędnych prac serwisowych maszyny. Takie działanie pozwoli uniknąć poważniejszych uszkodzeń sprzętu. Działamy zatem tutaj na zasadzie, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Regularna kontrola stanu technicznego to dbałość o zwiększenie żywotności maszyny, ale również o bezpieczeństwo pracowników oraz osób przebywających na placu budowy. Pozwoli to zmniejszyć ryzyko wystąpienia wypadków przy pracy.

Nowe części do maszyn

Części do maszyn zdecydowanie najlepiej byłoby kupować prosto od producenta. Choć pozornie są one droższe niż części używana, a nawet popularne zamienniki, to wraz z zakupem nowej części otrzymujemy gwarancję jakości. Oznacza to, że w aspekcie długofalowym nowe i oryginalne części wychodzą o wiele taniej, gdyż działają bezawaryjnie przez bardzo długi czas. Ponadto w razie ewentualnych usterek mamy możliwość reklamacji danej części. warto w tym miejscu dodać, że pokutuje opinia, że nowe części do maszyn są bardzo drogie, co nie jest do końca prawdą. Dobrej jakości nowe produkty można otrzymać naprawdę w rozsądnych cenach (przykładem może być firma Entrack https://entrack.pl/). Oczywiście zamienniki i części używane będą zawsze tańsze, ale pamiętajmy, że ich niezawodność jest zdecydowanie mniejsza.

Części używane i zamienniki

Oczywiście zwolenników używanych części jest wielu, co musi mieć również swoje powody. Decydując się na zakup używanych części warto pamiętać, aby zweryfikować dokładnie sprzedawcę.Powinien on dostarczyć wszelkie możliwe dokumenty informujące o stanie technicznym danej części, ewentualnych naprawach oraz czasie, kiedy wystąpiły dane usterki. Jeżeli chodzi o zamienniki to nieraz są one porównywalnie dobre co do oryginalnych części do maszyn budowlanych. Ważne, aby wybierać sprawdzoną firmę, która jest np. polecana w branży. Można poszukać również opinii w internecie, aby mieć większą wiedzę na jej temat. Pamiętajmy również o gwarancji zakupu, który będzie potrzebny w przypadku konieczności zgłoszenia produktu do reklamacji.

Next Post

W co ubrać kierowcę rajdowego?

wt. lip 28 , 2020
Udział w wyścigach rajdowych dla każdego kierowcy oraz pilota rajdowego to bez wątpienia ogromna przyjemność, ale również stres oraz wysoka dawka adrenaliny. Aby kierowcy mogli w stu procentach skupić się na rajdzie, wiele czynników musi być zrealizowanych “w punkt”. Rzecz jasna najważniejszą rolę odgrywa sprzęt, który musi być niezawodny w […]

Może też Cię zainteresować