Co musi ubrać kierowca kartingowy?

Karting wymaga od uczestnika solidnego przygotowania się, a także wyposażenia — zarówno pojazdu, jak i siebie. Kierowcy nie wystarczy bowiem sam kask. Musi od wyposażyć się również w rękawice kartingowe, kombinezon, a także odpowiednie obuwie. Zapraszamy do lektury, aby dowiedzieć się nieco więcej.

Kombinezon do kartingu

Kombinezon do kartingu to rzecz, o której nie można zapomnieć. Choć niektórym może to wydawać się błahostką, to dobrze wyprodukowany i przede wszystkim odpowiednio dobrany kombinezon może nawet uchronić życie. Kombinezon nie powinien w żaden sposób krępować ruchów kierowcy, ponieważ będzie to nie tyle męczące i niewygodne, ile niebezpieczne. Kolejnym ważnym aspektem jest również dobranie do niego bielizny sportowej, która podniesie komfort, a także ograniczy karcie kombinezonu o ciało. Warto zorientować się również, czy wymagany jest od nas kombinezon z homologacją. Dla treningu można z niej zrezygnować, jednak startując w zawodach, jest ona nieraz wymagana.

rękawice kartingowe

Rękawice kartingowe

Rękawice kartingowe to element, którego nie mogą zapomnieć zarówno zaawansowani, jak i początkujący kierowcy i zawodnicy kartingowi. Odpowiedni dobór rękawic przyczyni się to lepszej chwytności, pozwoli na swobodne kierowanie pojazdem, a także zniweluje ślizganie się rąk. Rękawice kartingowe należy wybierać zgodnie z rozmiarem naszych dłoni — dopiero wtedy będą one pełnić swoją funkcję jak najlepiej to możliwe. Rękawice kartingowe najlepszych producentów, a także takie, które można spersonalizować, znajdziesz pod adresem https://motorsport.2brally.pl/pl/rekawice-kartingowe.

Odpowiednie buty

Odpowiednie obuwie to również jedna z podstaw ubioru kierowcy kartingowego. Buty powinny być wygodne i wysokie, aby chronić kostki. Muszą być one stabilne, a jednocześnie niezbyt sztywne – to uniemożliwiałoby swobodne i bezpieczne prowadzenie pojazdu. Buty te powinny również pozwalać oddychać naszej skórze, aby znacznie podnieść komfort ich użytkowania.

Next Post

Opieka logopedy w przedszkolu - dlaczego jest ważna?

pon. kwi 19 , 2021
Opieka logopedyczna jest niezwykle ważna w prawidłowym rozwoju mowy dziecka w okresie przedszkolnym. Logopeda zajmuje się diagnozowaniem i terapią wszelkich zaburzeń komunikacyjnych u dzieci i dorosłych. Jego kompetencje powinny obejmować wiedzę z zakresu pedagogiki, medycyny i psychologii. W przedszkolu opieka logopedy jest bardzo ważna. Mowa dziecka rozwija się w tym […]

Może też Cię zainteresować