Bujaki dla dzieci czy warto?

Temat wychowania i akcesoriów dla dzieci rodzi stałe kontrowersje. Każdy z rodziców ma własne poglądy i chce samodzielnie decydować o losach swojego dziecka. Nie inaczej sprawa wygląda z bujaczkami dla dzieci. Mimo popularności tego produktu, posiada on wielu zwolenników i przeciwników.

Bujako-leżak dla malucha

Czym jest leżaczek? Urządzenie to nic innego jak siedzisko dla dziecka, które jest wsparte lub zawieszone na elastycznej konstrukcji. Wyposażony jest w mocne szelki, uniemożliwiające wypadnięcie dziecka z bujaka. Produkt jest przydatny dla rodziców z uwagi na to, że podczas odpoczynku malucha w leżaczku, mogą wykonać swoje obowiązki. Wiele modeli wyposażonych jest w dodatkowe karuzele i zabawki, które pomagają skupić uwagę dziecka. Leżaczki można wykorzystywać już od pierwszych miesięcy życia, jeżeli nie ma ku temu przeciwwskazań od lekarza.

Zalety i wady

Do najważniejszych zalet bujaczko-leżaków należą: funkcjonalność i wygoda. Gdy dziecko przebywa w bujaku, rodzic może np. zrobić obiad czy posprzątać, bez obawiania się o bezpieczeństwo malucha. Na rynku dostępne są modele wyposażone w wibracje. Pomagają one uspokoić lub uśpić dziecko. Bujaki spełniają również kilka funkcji. Jeżeli posiadają regulację siedzenia, bez problemu możesz wykorzystać je zamiast krzesełka do karmienia. Większość modeli jest składana, dlatego w prosty sposób możesz je włożyć do samochodu i przetransportować. Jak w przypadku każdego produktu dziecięcego, znajdują się także krytycy tego rozwiązania. Wskazują oni na to, że maluch podczas przebywania w bujaku ma ograniczone możliwości ruchowe. Według pediatrów, może on również negatywnie wpływać na rozwój bioder i kręgosłupa. Warto jednak zwrócić uwagę, że bujak ma służyć jako chwilowe zajęcie dla dziecka. Docelowo, maluch nie powinien przebywać w nim cały dzień.

Decydując się na bujak, warto wziąć pod uwagę jego parametry i funkcje. Przydatny będzie np. zdejmowany pokrowiec, dzięki czemu łatwo utrzymasz go w czystości. Zwróć także uwagę na regulację wysokości oraz mocne zapięcia i pasy. Jeżeli chcesz wykorzystać bujak jako miejsce do uspokajania dziecka, wybierz model z funkcją automatycznego kołysania. Może być to niezwykle przydatne w przypadku niemowlaków.

Jeżeli szukasz funkcjonalnych rozwiązań do pokoju swojego malucha, sprawdź asortyment sklepu Modny Rodzic: https://modnyrodzic.pl/. Znajdziesz w nim przydatne gadżety zarówno dla dzieci jak i rodziców.

Next Post

Szafki szkolne na książki dla uczniów - wszystko co powinieneś wiedzieć

pon. sty 11 , 2021
Współczesne czasy nauki szkolnej są dużym wyzwaniem – nie tylko dla rodziców, dzieci, ale także dla ich kręgosłupów. Codziennie uczniowie muszą zmagać się z między innymi z ciężkimi tornistrami. Dlatego idealnym rozwiązaniem są wielozadaniowe, uniwersalne i wielofunkcyjne metalowe szafki szkolne na książki dla uczniów. Swoje zastosowanie znajdują w wielu częściach […]
metalowe szafki na książki dla uczniów

Może też Cię zainteresować