Baterie kuchenne – jak wybrać baterię do kuchni?

Kuchnia jest pomieszczeniem, w którym bardzo często korzystamy z kranu. Trudno wyobrazić sobie wykonywanie wielu czynności bez dostępu do zlewu i odpowiedniej baterii kuchennej. W kuchni zmywamy naczynia, przygotowujemy posiłki, gotujemy wodę na kawę czy herbatę, myjemy owoce itd. Warto zatem, aby bateria kuchenna była nie tylko ładnym dodatkiem, ale także pełniła wiele praktycznych funkcji. Jak wybrać najlepszą baterię kuchenną? Na co zwrócić uwagę przed jej zakupem?

Baterie kuchenne stojące i ścienne

Wybór odpowiedniej baterii kuchennej zależy od stylu, w jakim urządzamy pomieszczenie, a także funkcji, jakie chcemy, aby spełniała bateria. Obecnie największą popularnością cieszą się baterie kuchenne stojące. Ten typ baterii montowany jest w blacie lub otworze zlewozmywaka. Większość zlewozmywaków ma już wywiercony specjalny otwór, do którego mocuje się baterię stojącą.

Baterie ścienne przykręca się do złączy ciepłej i zimnej wody , które wychodzą ze ściany. Dobrze sprawdzają się w niewielkich kuchniach, w których chcemy np. zagospodarować miejsce w szafce pod zlewem.

Jedno czy dwuchwytowe?

Baterie jednochwytowe są obecnie znacznie bardziej popularne. Baterie kuchenne jednochwytowe to takie, w których za pomocą jednego uchwytu mamy możliwość regulacji temperatury wody oraz strumienia.

Baterie kuchenne dwuchwytowe to takie, które większość nas pamięta z przeszłości. Regulacja temperatury wody czy strumienia odbywa się tutaj za pomocą dwóch kurków. Do mieszania wody służą nam dwa pokrętła. Jakie zalety ma każda z tych baterii? Jednochwytowa może być dla nas praktyczniejsza, ponieważ możemy ją obsługiwać za pomocą jednej ręki. Baterie kuchenne dwuchwytowe mogą ciekawie wyglądać we wnętrzach, które są utrzymane w stylu retro.

Bateria kuchenna dopasowana do wnętrza

Bateria kuchenna może być idealną ozdobą. Oprócz tego, że jest funkcjonalna, może też przyciągać uwagę wyglądem i nadawać kuchni niezwykłego charakteru. Czarna bateria kuchenna będzie idealna dla nowoczesnych wnętrz. Na rynku znajdziemy też baterie kuchenne z dodatkiem elementów w kolorze złotym lub srebrnym. To idealna propozycja dla osób, które lubią niebagatelne rozwiązania. Dla miłośników tradycji świetnie sprawdzą się baterie kuchenne z połyskiem, które można będzie łatwo utrzymać w czystości.

Jeśli szukasz stylowej i funkcjonalnej baterii kuchennej, zapoznaj się z bogatą ofertą salonu Arbo Łazienki: https://www.arbolazienki.pl/baterie-kuchenne

Next Post

Konsultacja laryngologiczna - kiedy warto z niej skorzystać?

śr. kwi 28 , 2021
Każdy wie, że o zdrowie trzeba dbać. Jest ono bardzo cenne. Jeśli skarżymy się na problemy związane z bólem gardła, słabym odczuwaniem zapachów czy chrapaniem dobrym rozwiązaniem będzie umówienie się na konsultację laryngologiczną. Konsultacja laryngologiczna Lekarz laryngolog podczas wizyty oceni stan naszego zdrowia. Przeprowadzi z nami wywiad, a także wykona […]

Może też Cię zainteresować