Testy EMC — sprawdź zgodność urządzeń z normami

Zanim wprowadzisz urządzenie elektroniczne czy elektryczne na rynek, powinieneś zweryfikować jego zgodność z obowiązującymi wymogami prawnymi. Jedną z takich norm, którą warto sprawdzić, jest kompatybilność elektromagnetyczna EMC. W tym celu warto wykonać testy EMC.

Co kryje się pod terminem kompatybilności elektromagnetycznej? Gdzie wykonać badania EMC? Dowiesz się tego, czytając nasz najnowszy wpis.

Kompatybilność elektromagnetyczna, czyli co?

kompatybilność elektromagnetycznaKompatybilność elektromagnetyczna bądź też w skrócie EMC, to zdolność pozwalająca określić, czy sprawdzane urządzenie elektryczne lub elektroniczne będzie poprawnie pracować w określonym środowisku elektromagnetycznym oraz czy sprzęt nie zakłóca pracy innych urządzeń. Bardzo często zdarza się, że sprzęt celowo emituje fale elektromagnetyczne — jest tak w przypadku stacji radiowych i telewizyjnych. Oczywiście, są też sytuacje, w których jest to niezamierzone działanie, jak to ma miejsce w przypadku sprzętu AGD. Niezależnie od wypadku kompatybilność elektromagnetyczna jest złożonym oraz wielowątkowym problemem, więc każdy producent urządzenia elektronicznego lub elektrycznego powinien przebadać swój produkt, zanim trafi on na rynek.

Gdzie wykonać test EMC?

Testy EMChttp://www.w2.bydgoszcz.pl/laboratorium-emc/ — najlepiej wykonać w profesjonalnym laboratorium EMC, takim jak W2. Wykorzystują oni w swojej pracy wysokiej jakości aparaturę pomiarową, wymienić tutaj można m.in. skaner EMC, sondy pola bliskiego, sztuczną sieć czy analizator widma, oraz specjalistyczną wiedzę. Ta druga kwestia ma spore znaczenie w poprawnym przeprowadzeniu testu EMC.

Dlaczego warto współpracować z W2? Spora wiedza nie jest ich jedynym atutem. W laboratorium przeprowadzanych jest wiele badań, można między innymi wykonać wstępne testy kompatybilności elektromagnetycznej, poddać próbkę narażaniu w komorze klimatycznej lub też zmierzyć parametry optyczne. Oczywiście, to nie cała ich oferta. Aby poznać wszystkie dostępne badania i pomiary, zachęcamy do odwiedzenia ich strony internetowej.

Za W2 przemawia również doświadczenie. Firma funkcjonuje na rynku już 21 lat, a od 5 lat oferuje swoim klientom usługi z zakresu badań i pomiarów. Wieloletnia działalność gwarantuje klientom zrozumienie i obsługę na wysokim poziomie. Specjaliści w W2 doskonale rozumieją perspektywę klienta i potrafią sprostać jego oczekiwaniom.

Dowodem na to jest ich podejście do wykonywania testów EMC. W początkowej fazie współpracy spisywany jest harmonogram badań, a ich zakres jest indywidualnie ustalany z klientem. Następnie, po wykonaniu badania, specjaliści z W2 sporządzają szczegółowy raport z testów i przekazują go klientowi. To daje Ci gwarancję, że badania kompatybilności elektromagnetycznej zostaną przeprowadzone w rzetelny sposób. Co więcej, zespół nie tylko potrafi zdiagnozować problem, ale też niejednokrotnie wie, jak go rozwiązać. Doradza klientowi, które działania warto wdrożyć, by naprawić urządzenie już w trakcie trwania badań.

Na sam koniec warto jeszcze wspomnieć o sprzęcie, z którego korzystają pracownicy W2. Wykonują badania jedynie na wysokiej jakości urządzeniach od znanych i cenionych producentów, takich jak EMSCAN, KIKUSUI czy ROHDE&SCHWARZ.

Next Post

Pojemnik siatkowy z dzielonym dłuższym bokiem. Pewne rozwiązanie dla transportu

wt. mar 3 , 2020
Magazynowanie i transport towarów musi odbywać się w zgodzie z ogólnie panującymi standardami i zasadami BHP. Jest to ogólnie uwarunkowane przepisami. Dlatego też warto jest wykorzystywać odpowiednie zabezpieczenia, które mogą nam pomóc w ochronie przewożonych towarów. Pojemnik siatkowy z dzielonym dłuższym bokiem to możliwość, która jest szczególnie zauważalna w branży. […]

Może też Cię zainteresować