Technorattan w produkcji mebli ogrodowych

Technorattan czyli nic innego jak rattan syntetyczny, powstały z włókien polietylenowych. Do jego produkcji inspiracją stał się rattan naturalny. Materiał ten jest wykorzystywany do wielu rodzajów mebli ogrodowych. Co zatem technorattanowego znajdziemy w sklepach?

Sofy technorattanowe

Kształtem nawiązują do klasycznych sof z podłokietnikami. Ich szkielet stanowi metalowa konstrukcja, wykonana z aluminium, bądź też stali. Tu należy nadmienić, że prawdziwy technorattan ma zawsze korpus metalowy, bo to na niego nawlekane są włókna technorattanowe. W sklepach mamy też do czynienia z imitacją technorattanu. Po czym ją poznamy? Nasza sofa technorattan powinna mieć stalowy szkielet jego brak oznacza, że to odlew a’ la technorattanowy.

Wracają jednak do tematu sof. W sklepach znajdziemy wiele rozmiarów i rodzajów sof. Od małych dwuosobowych po duże modułowe narożniki. Wersje modułowe mają tę zaletę, że możemy przestawiać je w dowolne konfiguracje w zależności od naszych aktualnych potrzeb.

Krzesła technorattanowe

Krzesła z tego materiału są dużo bardziej estetyczne niżeli ze zwykłego plastiku, oraz bardziej wygodne od drewnianych. Doskonale sprawdzą się nie tylko w ogrodzie, ale też w ogrodzie zimowym, oranżerii czy loggii. Są bardzo wygodne, wytrzymałe i doskonale prezentują się w różnym otoczeniu. Mogą być w stylu minimalistycznym, bądź w nieco bardziej strojnym.

Fotel technoratanowy

W sklepach najdziemy wiele typów i rozmiarów, spośród których będziemy mogli dopasować idealny dla nas fotel. Technorattan jest materiałem na tyle wdzięcznym, że pozwala na tworzenie nie tylko prostych i minimalistycznych kształtów, ale też takich, które stylem nawiązują do niegdysiejszych wiklinowych foteli. Choć są zdecydowanie bardziej trwałe od tamtych. Dużo bardziej elastyczne i odporne na warunki atmosferyczne. Oprócz klasycznych foteli technorattanowych znajdziemy:

fotele technorattanowe bujane – są uwspółcześnieniem niesłusznie dziś kojarzonego z babcią robiącą na drutach fotelu bujanego. Idealnie sprawdzą się na świeżo upieczonych mam.

Fotele technorattanowe wiszące – na runku goszczą od niedawna. To nic innego jak kosze zawieszone na stelażu. Prezentują się niezwykle stylowo. Kosze przy fotelach mogą być mniej lub bardziej zabudowane.

Stoły technorattanowe

Mogą być w różnych rozmiarach. Najczęściej ich blat stanowi szkło. Choć są też inne wariacje na temat ratanowego stołu. Spotkać możemy klasyczne stoły jadalniane, które doskonale sprawdzą się przy grillu, ale też niskie stoliki kawowe.

Next Post

Przedszkola prywatne - Częstochowa

czw. lis 8 , 2018
Przedszkola są przeznaczone dla dzieci do lat 6, a więc jest to edukacja, która ma na celu przygotować nasze maluchy do nauki w szkołach podstawowych. Placówki te mają za zadanie wykształcić w dzieciach pierwsze skłonności do nauki pisma, ale także dostosowania się do życia w społeczeństwie. Dzieciaki mogą uczęszczać do […]

Może też Cię zainteresować