Szkolenia rozwojowe to dobre rozwiązanie? – poradnik

Rozwój osobisty to nic innego jak poszerzanie kompetencji miękkich oraz dążenie do zwiększania swojego potencjału. Ogół działań przekłada się na zadowolenie z samego siebie oraz poprawę jakości życia. Rozwój osobisty możemy rozpocząć od poznania siebie, czytania wielu książek i otwarcia się na nowe rzeczy. Jeśli jednak chcemy teorię zastosować w praktyce warto postawić na szkolenia rozwojowe. Dlaczego warto? Co one nam dają? Gdzie możemy ich szukać? Na te pytania odpowiemy w dalszej części artykułu.

Efektywny rozwój osobisty

Szukając pomocy w internecie często znajdujemy, że czytanie książek i blogów przyczyni się do naszego rozwoju. W pewnym stopniu tak, jeśli wszelkie wskazówki wejdą nam w nawyk. Istnieje także słynny podział Davida A. Kolba, który przekłada się na efektywny rozwój osobisty. Do niego zaliczamy cztery etapy korelujące ze sobą:

  • doświadczenie, które wypływa na zdobywanie wiedzy,
  • refleksje, czyli własne obserwacje i dyskusje, które mają nasunąć konkretne wnioski,
  • wiedza, czyli refleksje połączone z teorią,
  • praktyka, czyli zastosowanie teorii w praktyce. Jest to wykorzystanie wiedzy, które nam dają np.: szkolenia rozwojowe.

Szkolenia rozwojowe – dlaczego warto?

Jak już zostało wcześniej wspomniane szkolenia rozwojowe pozwalają na zastosowanie teorii w praktyce. Czyli możemy się dowiedzieć, jak zarządzać naszym czasem, jak zmienić nawyki i myślenie o samym sobie. We wszystkim co robimy nie jesteśmy sami. Ponadto szkolenia rozwojowe pozwalają nam się rozwijać, stosując sprawdzone metody i techniki. Najważniejsze, że podczas działań nie jesteśmy sami. Co więcej w trakcie szkoleń przekazywane są nam umiejętności biorąc pod uwagę etapy Davida A. Kolba.

Szkolenia rozwojowe – gdzie szukać pomocy?

Przed wybraniem szkolenia warto sprawdzić opinie w internecie lub popytać znajomych. Ważne jest także, kto prowadzi dane szkolenie, czy ma kwalifikacje i doświadczenie. Jeśli już zdecydujemy się na jakieś szkolenie – lepiej wybrać jedno porządne, niż kilka, które mogą się powtarzać. Innymi słowy szukaj i pytaj. Ciekawość to pierwszy stopień naszego rozwoju. Więcej informacji na temat szkoleń rozwojowych można znaleźć pod linkiem: https://ipri.com.pl/warsztaty-szkolenia

Next Post

Kupowanie ciuchów przez internet - hit czy kit?

wt. sty 19 , 2021
Ubrania to niezbędny element codziennej rutyny. Ciuchy utrzymują ciepło szczególnie w sezonie zimowym oraz uwydatniają naszą urodę, dlatego są one dla nas bardzo ważne. W dobie internetu ubrania możemy kupić nie tylko stacjonarnie w sklepie, ale także przez internet. Co więcej branża e-commerce coraz bardziej się rozwija, ponieważ umożliwia zakup […]
zakupy ubrań przez internet

Może też Cię zainteresować