Jak czyścić reflektory w samochodzie. Poznaj nasze wskazówki

Brudne, pożółkłe czy zmatowiałe reflektory samochodowe można wyczyścić w prosty sposób. Pamiętaj, że zabrudzone światła nie dają nam swoich pełnych możliwości na drodze, szczególnie w gorszych warunkach, gdzie widoczność jest ograniczona.

Ostatnią rzeczą, jakiej potrzebujesz podczas jazdy w deszczu, śniegu i zimowej mgle, są zabrudzone reflektory samochodowe. Zanim wydasz setki złotych na ich wymianę, powinieneś rozważyć ich przywrócenie. Sprawisz, że jazda nocą będzie łatwiejsza i bezpieczniejsza – a także zaoszczędzisz trochę pieniędzy. Nie zawsze jednak jest to opcja zalecana. Wszystko zależy od stopnia zabrudzenia reflektorów. W przypadku, gdy są one konkretnie zabrudzone to lepiej jest zgłosić się do profesjonalistów. Zalecamy w takiej sytuacji myjnie ręczną – Renegades Garage Krakówhttps://myjniakrakow.com/.

Jak czyścić reflektory samochodowe pastą do zębów?

Jeżeli reflektory są tylko lekko zamglone, możesz spróbować je przywrócić za pomocą ścierniwa, takiego jak pasta do zębów. To i intensywne szorowanie może okazać się całkiem pomocne. Najpierw wyczyść reflektory specjalnym specyfikiem lub mydłem i wodą. Następnie za pomocą miękkiej szmatki wetrzyj opuszkiem palca pastę do zębów na mokry reflektor. Najlepiej działa pasta do zębów z sodą oczyszczoną. Rozpocznij szorowanie. Utrzymuj powierzchnię wilgotną i nałóż więcej pasty do zębów w razie potrzeby. Po usunięciu powłoki ochronnej nałóż uszczelniacz. Sprawdź też inny sposób:

1. Oczyść powierzchnię reflektorów
Zanim zaczniesz, upewnij się, że pracujesz z czystą powierzchnią. Spryskaj reflektory łagodnym środkiem czyszczącym i delikatnie zetrzyj brud, cząstki stałe, martwe robaki i mazi, które mogły nagromadzić się na powierzchni.

2. Suchy ręcznik
Po oczyszczeniu wytrzyj powierzchnię suchym ręcznikiem lub szmatką, aż będzie wolna od wilgoci

3. Zastosuj odpowiednie środki czyszczące
Rozprowadź sporą ilość środka czyszczącego — jest to produkt z zestawu do renowacji reflektorów, pasty do zębów lub sody oczyszczonej — dość gęsto na soczewki reflektorów. Pozostaw środek czyszczący na soczewce na kilka minut, aby trochę wyschła.

4. Usuń zmywacz
Za pomocą okrężnych ruchów delikatnie poruszaj się po powierzchni reflektora za pomocą pędzelka. Pamiętaj, że środek czyszczący, którego używasz, jest ścierny, więc uważaj, aby nie uszkodzić plastikowej powierzchni.

Next Post

Zawiasy meblowe - wszystko co musisz wiedzieć przed zakupem

pt. sty 14 , 2022
Zawiasy meblowe to najważniejsze elementy jakie posiadają drzwi od mebli. Tym bardziej, że to one odpowiadają za otwieranie i zamykanie każdej szafki. Dlatego tak ważne jest, aby zainwestować w zawiasy meblowe od sprawdzonej firmy, ponieważ będziemy mieli pewność co do ich solidnego wykonania. Warto zwrócić uwagę, że odpowiednio dobrane zawiasy […]
zawiasy meblowe do kuchni

Może też Cię zainteresować