4 najchętniej wybierane modele scyzoryków szwajcarskich

Scyzoryki szwajcarskie to niezwykle przydatne w codziennym życiu narzędzie, które cieszy się sporym zainteresowaniem wśród Polaków. Jedną z najbardziej cenionych marek jest Victorinox, która prezentuje szwajcarską jakość. Które modele sygnowane logo tej marki cieszą się największą popularnością? Sprawdzimy to na przykładzie oferty sklepu Pol-Poż.

Scyzoryki szwajcarskie: krótka historia

Victorinox zaprezentował pierwsze wersje scyzoryków szwajcarskich w 1891 roku. To właśnie w tym czasie firma założona przez Karla Elsnera otrzymała zlecenie od szwajcarskiej armii na produkcję noży oficerskich. Z tego też powodu scyzoryki szwajcarskie są nazywane też mianem noży oficerskich.

Przez prawie 130 lat scyzoryki szwajcarskie przeszły prawdziwą rewolucję. Zakres funkcji i wybór modeli znacznie się zwiększył, tak samo, jak poprawiła się ich wytrzymałość. Jedno jest jednak niezmienne, scyzoryki szwajcarskie Victorinox wciąż są synonimem wysokiej jakości, o czym możesz przekonać się, odwiedzając https://sklep-ppoz.pl/szwajcarskie-scyzoryki-victorinox.

Scyzoryk Victorinox RescueTool ratunkowy

 

Scyzoryk RescueTool marki Victorinox

 

Obecnie najchętniej zamawianą opcją ze sklepu Pol-Poż jest scyzoryk Victorinox RescueTool. Czym charakteryzuje się ten model? Powstał on w wyniku współpracy z zawodowymi ratownikami i to do tej grupy jest głównie kierowany. Ma wiele przydatnych funkcji. Wyposażony jest przede wszystkim w nóż do cięcia pasów, narzędzie do wybijania szyb, czy piłę do cięcia szyb klejonych. Oczywiście, to nie cała lista jego funkcji. Co jeszcze warto dodać, RescueTool to dobra opcja zarówno dla osób prawo-, jak i leworęcznych.

 

Scyzoryk Victorinox Spartan

 

Scyzoryk Spartan Victorinox

Model z serii Spartan stanowi kontynuację noży oficerskich, od których tak naprawdę wszystko się zaczęło. To właśnie one pokazały, jak przydatne w codziennym życiu mogą być szwajcarskie scyzoryki.

Najchętniej wybierany model ma aż 12 funkcji. Zawiera m.in.: duże i małe ostrze, otwieracz do puszek i kapsli, śrubokręt 3 i 6 mm, korkociąg, pęsetę czy przyrząd do zdejmowania izolacji.

Scyzoryk Victorinox Angler dla wędkarzy

 

Scyzoryk Angler marki Victorinox

Kolejny model kontynuujący tradycję szwajcarskich scyzoryków. Tym razem Angler skierowany jest do fanów wędkarstwa. Scyzoryk ma aż 19 funkcji, a wśród jego wyposażenia znajdziesz skrobak do ryb oraz przyrząd do wyhaczania. Oprócz tego wyposażono go w: rozwiertak, szpikulec i szydło, przyrząd do zdejmowania izolacji, kombinerki, przecinak do drutu, linijkę, zaciskacz do ciężarków czy wykałaczkę.

Scyzoryk Victorinox Armii Szwajcarskiej OneHand

 

Scyzoryk OneHand Victorinox

To jeszcze bardziej ulepszona wersja wyposażenia szwajcarskich żołnierzy. Model jest bardziej wytrzymały, lżejszy i ma więcej funkcjonalności niż wcześniejsze scyzoryki z tej serii. To uniwersalny scyzoryk wyposażony w 10 funkcji, a wśród nich jest duże ostrze z ząbkowaną krawędzią, rozwiertak, szpikulec, otwieracz do kapsli i puszek, trzy rodzaje śrubokrętów, przyrząd do zdejmowania izolacji, piła do drewna, a także kółko do kluczy.

To, co wyróżnia ten model, to dwukomponentowa okładka, mająca antypoślizgowe właściwości. Zresztą sprawdź samemu ten model. Odwiedź w tym sklepu Pol-Poż.

Next Post

Szydełkowanie - sposób na stres i nie tylko!

wt. lip 14 , 2020
Szydełkowanie, choć kojarzy nam się z zajęciem naszych babć, ostatnimi czasy wróciło do łask i stało się naprawdę modne. Głównie za sprawą torebek na szydełku, które są prawdziwym hitem ostatnich sezonów. Warto jednak wiedzieć, że szydełkowanie bardzo pozytywnie wpływa na nasze zdrowie. Jak to możliwe? Zapraszamy do lektury!

Może też Cię zainteresować