Wakacje nad morzem Bałtyckim

Morze Bałtyckie to miejsce najczęściej wybierane na letni wypoczynek. Piaszczyste plaże, piękne widoki, atrakcje turystyczne i zdrowotne oddziaływanie morza bałtyckiego to jedne z kryteriów jakimi kierują się wczasowicze. Ci którzy każdego roku odwiedzają Bałtyk wiedzą, że plany noclegowe należy rozpocząć nawet z półrocznym wyprzedzaniem. Pomimo iż miejsc noclegowych nie brakuje, miejsca te są w sezonie letnim szybko się wyczerpują. Szczególnie jeśli mowa tutaj o tych w atrakcyjnych cenach.

wakacje nad morzemNajpopularniejsze kurorty nadmorskie

Bałtyk obfituje w mnóstwo pięknych nadmorskich kurortów. Długość polskiego wybrzeża wynosi aż 770 km. Bez trudu znajdziemy idealne miejsce na urlop.W rankingach przeprowadzonych przez portale turystyczne jednymi z najczęściej wybieranych są: Władysławowo, Łeba, Ustka, Mielno, Gdańsk, Sopot wraz z ich popularnością można zaobserwować w nich najwięcej turystów. Wybierając się w te części wybrzeża możemy liczyć na liczne rozrywki i atrakcje przygotowywane dla turystów. Wypoczynek w tych miejscach z pewnością zadowoli wszystkich tych którzy oczekują zabawy, tutaj nie sposób się nudzić znajdziemy tutaj mnóstwo rozrywki, pubów, dyskotek.

Mniej znane miejscowości nad morzem

Wśród wczasowiczów są i tacy którzy zadają sobie pytanie: Czy można jeszcze znaleźć miejscowości nadmorskie w Polsce, które są spokojne i niezatłoczone? Takie, na których słychać jedynie szum morza i można delektować się otaczającą przyrodą i pięknymi widokami spacerując wzdłuż morza nie po kocach czy ręcznikach wczasowiczów? Spokojne i mniej zaludnione miejsca można do nich zaliczyć: Rewa, Darłówko, Darłowo, Rowy, Trzęsacz z pewnością jest ich znacznie więcej. Wystarczy przyjrzeć się dokładnie polskiemu wybrzeżu i wybrać ciche i spokojne miejscowości, które na pierwszy rzut oka nie wyglądają na znajome.

trzęsacz

Baza noclegowa nad morzem

Wybierając najpopularniejsze miejscowości nadbałtyckie jako miejsce naszego wakacyjnego wypoczynku musimy na pewno szybciej zabiegać o zorganizowanie sobie noclegu i dodatkowo liczyć się z droższymi cenami noclegów. Inaczej będziemy jeśli wybierzemy za cel podróży na przykład Darłówko czy Darłowo tam jesteśmy w stanie znaleźć nie tylko noclegi w atrakcyjnym miejscu i dobrej cenie ale także wynająć np. apartament nad morzem. Jednym z takich miejsc jest Plater74 – apartamenty nad morzem z dziećmiwynajem apartamentów nad morzem w miejscowości Darłówko to oferta jaką przedstawia właśnie ten kurort wypoczynkowy.  Jak wiadomo wakacje kojarzą nam się z wypoczynkiem i niezmąconym relaksem. Dlatego wybór miejsca na nocleg nie powinien być przypadkowy, powinniśmy go wybrać rozsądnie i dobrze zaplanować by nic nic nie zakłóciło naszego spokoju podczas wakacyjnego pobytu.

Przeczytaj więcej o wakacjach nad morzem TUTAJ