5 ciekawostek o portfelach, o których nie miałeś pojęcia

<strong>Jednym z najczęściej posiadanych przez nas przedmiotów jest bezwątpienia portfel. Niemal każdy od czasów wczesnej młodości zostaje w niego zaopatrzony. W ciągu życia często zmieniamy portfele z racji ich zużycia. Co ciekawe mimo upływu wieków wciąż najpopularniejsze zostają portfele skórzane. Poniżej przedstawiamy 5 faktów dotyczących portfeli, o których najprawdopodobniej nie wiedziałeś

Kiedy powstały pierwwsze porfele.

Każdy z nas ma portfel, ale już mało kto ma pojęcie, kiedy zaczęto go powszechnie używać. Otóż pierwsze portfele o takiej formie oraz przeznaczeniu, jaki znamy zaczęto używać wraz pojawieniem się waluty papierowej, czyli około roku 1600. Wcześniej do przetrzymywania monet stosowano skórzane torebki lub specjalne, przenośne szkatułki. Najwcześniejsze portfele były wykonywane głównie ze skóry krowy lub konia.

Portfele na początku były używane do przechowywania wszystkich wartościowych przedmiotów. Zdarzało się, że obok monet znajdowały się kawałki pożywienia, takie jak suszone mięso. Więcej o historii portfela dowiesz się z tego artykułu.

Portfele nosozne na pokaz?

W wiekach wcześniejszych, tj. w XVIII – XIX wieku, utarło się, żeby nosić portfel na zewnątrz w widocznym miejscu. Jego wielkość świadczyła także o prestiżu jego posiadacza. Noszenie portfela schowanego w kieszeni uważano za nietakt.

Wielkość porfelii – inna pod różnymi szerokościami geograficznymi.

Portfele używane w Europie są większe od tych stosowanych w Stanach Zjednoczonych. Ma na to wpływ używana w danym kraju waluta. W krajach europejskich wciąż chętnie się korzysta z monet, na które portfel musi posiadać odpowiedniej wielkość komorę.

Zmiana rozmiaru porfelii.

Jeśli chodzi o rozmiar portfeli to cały czas się zmniejsza. Ma to związek z używanymi środkami płatniczymi (coraz częściej płaci się kartą lub telefonem) oraz zmianami tradycyjnych papierowych dokumentów na plastikowe karty magnetyczne.

Skóra używana do produkcji porfelii.

Skóra używana do produkcji portfeli jest najczęściej materiałem ubocznym powstającym w przemyśle mięsnym. Niezwykle rzadko zabija się zwierzęta w celu wykorzystania do celów galanteryjnych ich skóry. Zwykle następuje, gdy w grę wchodzą egzotyczne gatunki skóry, np. z aligatora.

Podsumowanie

Powyżej przedstawiono sześć ciekawostek dotyczących portfela. A Wy znacie jeszcze jakieś inne, które nie zostały wymienione? Jeśli tak, to serdecznie zapraszamy do ich podawania w komentarzach. Najlepsze ciekawostki zostaną wynagrodzone! Zapraszamy do zabawy!

Wpis powstał przy współpracy ze sklepem: Skorzany.com

Next Post

Promocja swojego biznesu w internecie na przykładzie butiku.

czw. paź 19 , 2017
Prowadzenie własnego biznesu przez internet, to marzenie wielu. Stworzenie strony internetowej i zapełnienie jej produktami, to dopiero początek drogi do osiągnięcia sukcesu. Przy obecnej konkurencji jedną z najważniejszych kwestii jest właściwa promocja swojego biznesu w internecie. Może ona przybierać różne formy. Co ciekawe wraz z upływem czasu metody promocji w […]

Może też Cię zainteresować